TLH - Sezon 2022/2023
Wpisany przez Michał Okuniewski
poniedziałek, 07 listopada 2022 10:15

Trójmiejska Liga Hokeja w poniedziałek, 7 listopada o godz. 22 w małej hali Olivia zainauguruje sezon 2022/23.
Łącznie wystąpi 9 drużyn i niemal 200 zawodników, a zmagania potrwają do połowy kwietnia. Na wszystkie mecze wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W amatorskich rozgrywkach w sezonie 2022/23 weźmie udział 9 drużyn i niemal 200 zawodników. W związku ze wzrostem kosztów swoją pierwotną chęć udziału wycofał zespół FCDH Stoczniowiec.

Mecze odbywać się będą od poniedziałku do czwartku o godz. 22 w małej hali Olivia.
Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

W silniejszej grupie A zagrają: GKH Gdynia, SKH Mad Dogs Sopot, OHT Gdańsk, Dragons Gdańsk oraz Goldwell Gdańsk.
Odbędą się trzy rundy, w których każdy zagra z każdym. Następnie cztery najlepsze drużyny awansują do fazy play-off, gdzie zagrają w parach 1-4, 2-3.
Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Wygrani awansują do finału, a przegrani zagrają o 3. miejsce.

Natomiast w grupie B wystąpią: Lider Hockey Team, Marvins Fighters, GKH Gdynia B oraz Grizzlies Gdynia. Tu z kolei ekipy rozegrają2 rundy i seozn zakończą nieco szybciej.

Drużyny mogą zgłaszać nowych graczy do końca sezonu zasadniczego - w grupie B do połowy lutego, a w grupie A do połowy marca.